Головна » Статті » Легенди

Стоянка первісних людей
Давно помічено, що існують ландшафти, які потужно впливають на психіку живих істот. За відсутністю інших позаштатних чинників рельєф місцевості на рівні інстинкту диктує важливі правила поведінки. Наприклад, місця ночівлі і полювання, напрями загальних міграцій і самотні стежки обираються завжди відносно оточуючого середовища. Відомо, що наші далекі предки вели бродячий спосіб життя, тобто - бомжували. Але вічні мандри колись набридають навіть запеклим неандертальцям і тимчасова стоянка поступово перероджується на місце постійного проживання. Так з'являється перша в історії адреса. Що саме привабило на цей берег дружній колектив архантропів? Напевно їх влаштовувало приховане розташування біля води і одночасна можливість спостерігати з високих скель за мисливськими угіддями. Але крім зрозумілих будь якому пітекантропу тваринних переваг, навколишній ландшафт неодмінно вразив їх своїм урочистим виглядом. Людські істоти завжди перебувають під таємничим впливом законів естетики, що саме і відрізняє нас від інших форм життя. Згадайте себе, коли ви з компанією друзів в останній раз відпочивали на березі біля води. Чим ви керуєтесь, коли шукаєте місце для намета? Що вас змушує довго ходити берегом, і знервовано буцати ногами порожні пляшки? Так щоб ви знали, що у цю мить вами керує могутнє бажання краси та гармонії, яке дивним чином закладено у людину ще задовго до доби палеоліту. І до речі, ваш супутник, який потім в кінці кінців знайде місце для намета, був би у ті давні часи ватажком вашого первісного стада.
Весною 1945 року здивовані жителі Нагорян спостерігали велику колону людей, яка рухалась по дорозі у напрямку села. У ній були червоноармійці та полонені німці. Велика війна ще не закінчилася. Міста лежали у руїнах. Уся Європа ще стояла у черзі за тарілкою супу. А тут, на тихому березі Дністра вже розпочалися археологічні дослідження. Керували експедицією відомі у Радянському Союзі археологи П.Й. Борисковський і С.М. Бібіков.
Наших сучасників може здивувати поспішність історичних досліджень. Адже відомо, що одразу після війни у країні було безліч більш важливих проблем. Для пояснення цього треба згадати, яку роль відігравали історики у середині ХХ століття. На ті часи вожді великих і малих країн свято вірили, що за допомогою історичної науки можливо відстежити події минулих часів і тим самим довести глибину етнічного коріння на території своїх володінь. Відомо, що археологи Третього рейху активно вели пошукові роботи на окупованій Україні. Знайдені біля Дністра жіночі танцюючі фігурки із зображенням свастики давали вагомий аргумент на користь арійської нації. Після відступу німецьких військ до покинутих розкопів терміново приступили радянські історики. І мабуть вже не треба пояснювати, що це був скоріше політичний факт, ніж проста наукова допитливість. Але саме завдяки цим подіям було зроблено сенсаційне наукове відкриття. На протязі трьох років тонни річного щебеню декілька разів перебрано руками пошуковців і усі знахідки вивчалися спеціалістами. В результаті титанічної роботи експедиції зроблено висновок, що люди, або точніше, ще їх предки - архантропи обрали собі для життя цей берег приблизно 300 тисяч років тому...
Категорія: Легенди | Додав: АДМІН (09.01.2014)
Переглядів: 1670 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]